Erdinç ALTINCIK Kimdir?

İzmir Agah Efendi İÖO ve İzmir İnönü Lisesinde eğitimlerini tamamladıktan sonra 1991 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından mecburi hizmetini Sivas Gemerek Eğerci ilçesinde tamamlayıp tabip komando olarak askerlik görevini yaptı. Askerlik görevini tamamlamasının ardından İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Nöroşirürji eğitimine başladı. Eğitimi süresince Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde dönüşümlü olarak asistanlık eğitimini tamamlayıp Nöroşirürji uzmanı oldu.

Uzmanlığının ardından Aydın Atatürk Devlet Hastanesi ve İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde 8 yıl çalıştı. Daha sonra Almanya Erlangen Üniversitesinde 1 yıl Fellow Ship eğitimi alarak tekrar Türkiye'de hizmetlerine devam etmek için ülkesine geri döndü. Türkiyeye dönüşünün ardından özel bir hastanede 6 yıl çalıştıktan sonra kendi özel muaynehanesini açarak hastalarına şifa olmaya çalışmaktadır.

Ameliyatlarını yine çeşitli özel hastanelerde gerçekleştiren Operatör Doktor Erdinç Altıncık'ın ulusal ve uluslararası birçok yayını bulunmaktadır. Bu yayınlara pubmed üzerinden erişilebilmektedir.

İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca konuşabilen Erdinç ALTINCIK aynı zamanda evli ve biri kız biri erkek iki çocuk babasıdır.

Beyin tümörleri, Spinal cerrahi ameliyatlar, periferik sinir cerrahisi, çocuk beyin cerrahi ameliyatları başlıca ilgi alanları olup boyun ve bel fıtığı tedavilerini gerek mikrocerrahi yöntemler gerekse lazer, kök hücre ve bel enjeksiyon yöntemleri ile tedavi etmektedir.